Milli Mücadele Günlerinde Yaşasaydınız, Vatanımızın Kurtuluşu İçin Hangi Alanda Neler Yapmak İsterdiniz?

Vatanımızın Kurtuluşu İçin Hangi Alanda Neler Yapmak İsterdiniz? sorusuna sizler için hazırladığımız harika 2 fikrimiz var.

Milli mücadele vatan topraklarını savunmak, korumak ve düşmanları yurdumuzdan atmak için verildi. Genciyle, yaşlısıyla 7’den 70’e el ele vererek düşmanları yurdumuzdan attık ve bağımsızlığımızı kazandık.

Milli Mücadele Günlerinde Yaşasaydınız, Vatanımızın Kurtuluşu İçin Hangi Alanda Neler Yapmak İsterdiniz?

Doktor
Ben milli mücadele döneminde yaşasaydım doktor olmayı çok isterdim. Kahraman askerlerimizin yaralarını sarmak, onları tedavi edip iyileştirmek isterdim. Onların yeniden cepheye dönüp kahramanca yurdumuzu yeniden savunması için elimden geleni yapardım.

Komutan
Ben milli mücadele döneminde yaşasaydım eğer bir komutan olmak isterdim. Askerlerimle birlikte yurdumu düşmanlardan korumak için verilen emirleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırdım. Düşmanları dize getirebilmek için çeşitli planlar yapardım. Kanımın son damlasına kadar savaşırdım. Kahraman bir komutan olarak anılmak isterdim.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

2 Comments on “Milli Mücadele Günlerinde Yaşasaydınız, Vatanımızın Kurtuluşu İçin Hangi Alanda Neler Yapmak İsterdiniz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir