Hiçbir Savaşın Kazananı Yoktur Sözünün Açıklaması

Hiçbir Savaşın Kazananı Yoktur sözünün anlamı nedir? Hiçbir Savaşın Kazananı Yoktur açıklaması. hiçbir savaşın kazananı yoktur sözünü açıklayınız.

Hiçbir Savaşın Kazananı Yoktur

Geçmişten günümüze kadar yıllarca sayısız savaş yaşanmıştır. Bunların en şiddetli olanları 20. yüzyılda meydana geldi. Hiç bir çağda bir savaş bu kadar geniş cephelere yayılmamış ve bu kadar çok kayıp verilmemişti. Cephe savaşlarında hakimiyet kurma mücadelelerinde milyonlarca insan hayatını kaybetti ve binlercesi evsiz kaldı. Zaferle de bitse hiç bir savaş barıştan daha elverişli değildir. Savaşın getirdikleri ve götürdükleri vardır. Aslında hiç bir savaşın kazananı yoktur.

Tarihte geçmiş dönemlerde bir çok devlet savaşı kazansa bile savaş sonrasında kalkınamadı ve eriyip yok oldu. Savaş sırasında ve sonrasında oldukça zor şartlar meydana gelir. Savaş hastalıklara, açlığa, kıtlığa ve büyük acılara neden olur. Bugün bile devam eden savaşlar insanların yaşadıkları toprakları terk etmesine neden oluyor. Kısacası insanlar ölüyor, evsiz kalıyor, acı çekiyor, açlıktan ölüyor işte bu yüzden Hiçbir Savaşın Kazananı Yoktur.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir