Bilim ve Bilimin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Bilim ülkelerin gelişmesinde çok önemli bir rol oynar. Bir ülkenin gelişmesi için bilime önem vermesi ve bu alanda yoğun çalışmalar gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu yöndeki ilerlemeler o ülkeyi dünyada söz sahibi yapacak seviyeye getirir. Dünyada son dönemlerde teknoloji alanında büyük gelişmeler yaşanmakta işte tüm bunların arkasında bilim var. Bilim ve tekniğin gelişmesi o ülkedeki her şeyi geliştirir.

Bilim gerçeği bilmektir. Bilimin olduğu yerde cahilliğe yer yoktur. İnsan akıllı bir varlıktır ve gıdasını bilimden alır. Bilim insanı yüceltir. Atatürk’te her fırsatta bilimin önemine dikkat çekmiş ve şöyle demiştir:

Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, hayat için, başarı için en hakiki yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır.

Yine bilimin önemine ünlü Yunan filozof Aristoteles şu sözlerle vurgu yapmıştır: Bilim, iyi zamanlarda servet, kötü zamanlarda bir sığınak ve iyi bir yol göstericidir.

Sizlerde bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir