WWF Dünya Doğayı Koruma Vakfı Hakkında Kısa Bilgi

Bu yazımızda WWF Dünya Doğayı Koruma Vakfının görevleri nelerdir? Ne tür çalışmalar yapar? tüm bu soruların cevapları ve çok daha fazlası bu yazımızda. WWF Dünya Doğayı Koruma Vakfı Hakkında Kısa Bilgi

WWF Dünya Doğayı Koruma Vakfı Hakkında Kısaca Bilgi

World Wide Fund for Nature kısaca WWF olarak bilinen ve  dünya genelinde 100’den fazla ülkede doğayı korumak amacıyla çalışmalar yürüten bir kuruluştur. Küresel bir değişim yaratma hedefinde olan bu kuruluş yeryüzünde bulunan yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumayı hedeflemektedir. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 1996 yılında Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin öncülüğünde kurulmuş, 2001 senesinde WWF’nin Türkiye kuruluşu olarak WWF- Türkiye adını almıştır. WWF uzun yıllardır bir çok projeye imza atan önemli bir vakıftır.

WWF Dünya Doğayı Koruma Vakfı Hedefleri
WWF-Türkiye küresel iklim sorunlarına ve doğal kaynakları korumak, yaşam alanlarını tehdit eden unsurları engellemektedir. WWF-Türkiye doğal çevrenin bozulmasını engellemek ve insanların doğayla uyum içinde yaşayacağı bir gelecek hedefler. WWF Türkiye bu hedefler doğrultusunda çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir