Ben Öğretmen Olsaydım İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler, günümüz gençliğine eğitimin gücünü sağlayarak onlara daha iyi bir gelecek imkanı sunar. Bu yazımızda Ben Öğretmen Olsaydım İle İlgili Kompozisyon örneği paylaşacağız.

Ben Öğretmen Olsaydım İle İlgili Kompozisyon

Ben öğretmen olsaydım, öğrencilerime belirli bir seviyede yakın olur onlarla iyi iletişim kurardım. Onlarla arkadaş olmaya, dertlerine ve sorunlarına ortak olmaya çalışırdım. Sınıf içerisinde onları gözlemleyip sıkıntısı olduğunu düşündüğüm öğrencilerimin aileleriyle iletişime geçip onun sorunlarını çözümlemeyi derslerine daha iyi adapte olmasını sağlardım.

Tembel çocuk, hatalı çocuk, suçlu çocuk yoktur. Öğrencilerin yanlış davranışlarını azaltmak için çabalardım. Problemin kaynağını bulmaya çalışırdım. Bazı öğrencilerin daha fazla manevi olarak öğretmen desteğine ihtiyacı olabilir. Bu konuda özverili olurdum.

Öğrencilerin dersten sıkılmaması sağlamak adına yeri geldiğinde onları güldürmeye eğlendirmeye çalışırdım. Öğrenciyi ikaz ederken ses tonumu doğru orantıda ayarlardım. Asla bir öğrencinin onurunu, gururunu kıracak şekilde konuşmazdım. Örneğin sınıf içerisinde bir konu anlatırken gürültü yapan bir öğrenciye bağırmak yerine konuşmamı kesip ona bir kaç saniye bakıp gürültüyü bitirmesi yönünde dikkatini çekerdim. Böylelikle dersinde akışını bozmadan öğrenciyi uyarmış olurdum. Dersin akışını bozmayacak davranışlar sergiliyorsa ders bitiminde öğrenciyle konuşup bunu yapmaması yönünde uyarırdım.

Onlara okul içinde ve dışındaki görev ve sorumluluklarını hatırlatırdım. Örneğin ders sırasında söz alınarak konuşulması, okul ve sınıf içerisinde koşulmaması, okul araç ve gereçlerine zarar verilmemesi gibi konuların bilincinde olunmasını sağlardım. Tüm bunları saygılı, tutarlı ve uygun bir şekilde gerçekleştirirdim.

“Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.”

Mustafa Kemal Atatürk

Dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Öğretmen İle İlgili Kompozisyon (3 Tane)

Öğretmen İle Röportaj Soruları

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir