Adele İngilizce ve Türkçe Hayatı

Bu yazımızda ünlü İngiliz şarkıcı Adele’i İngilizce ve Türkçe olarak daha yakından tanıyacağız.

Adele İngilizce ve Türkçe Hayatı

Eng : Adele Laurie Blue Adkins was born on 5 May 1988, in Tottenham, London, England. She is an English singer and songwriter who rose to fame owing to her distinctive voice and has become one of the best-selling artists of our times. Born in England, she was raised by a young single mother in various working-class neighborhoods of London.

 Tr: Adele Laurie Blue Adkins, 5 Mayıs 1988’de Tottenham, Londra, İngiltere’de dünyaya geldi. Kendine özgü sesi sayesinde şöhretini kazanmış ve günümüzün en çok satan sanatçılarından biri haline gelen İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır. İngiltere’de doğdu, Londra’daki çeşitli işçi sınıfı semtlerinde genç bir bekar anne tarafından yetiştirildi.

Eng : She was enrolled at the BRIT School for Performing Arts & Technology in Croydon. While studying, she wrote and composed songs, later posting them on her MySpace page.

Tr: Croydon’da BRIT Sahne Sanatları ve Teknolojisi Yüksekokulu’na kaydoldu. Okurken, şarkı yazdı ve besteledi; sonra bunları MySpace sayfasında yayınladı.

Bilgi : Myspace ,eskiden çok ünlü olan bir websitesiydi ve insanların şarkılarını dinleyicilere sunduğu bir websitesi.

Eng : After graduating in 2006, she recorded a three-song demo for a class project which impressed the XL Recording executives. Subsequently, she was contacted by the company and signed for a recording contract.

Tr: 2006 yılında mezun olduktan sonra, XL Kayıt yöneticilerini etkileyen bir sınıf projesi için üç şarkı demosu kaydetti. Daha sonra şirketle temasa geçildi ve bir kayıt sözleşmesi imzaladı.

Eng : Adele released her first album ‘19’ in 2008.
Tr: Adele, 2008’de ilk albümü ’19’ çıkardı.

Eng : Later, her second album ‘21’ was released which comprised several hit singles including “Rolling in the Deep” and “Someone Like You”.
Tr: Daha sonra, “Rolling in the Deep” ve “Someone Like You” gibi hit single’lardan oluşan ikinci albümü ’21’ ‘i çıkardı.

Eng : In 2009, Adele received Grammy Awards in the ‘Best New Artist’ and ‘Best Female Pop Vocal Performance’ categories.
Tr: 2009’da Adele, “En İyi Yeni Sanatçı” ve “En İyi Kadın Pop Vokal Performansı” kategorilerinde Grammy Ödülü aldı.

Eng : She also received an Academy Award for her song “Skyfall”, which she wrote and composed for the eponymous James Bond film.
Tr: Ayrıca, James Bond adlı filmi için yazdığı ve bestelediği “Skyfall” adlı şarkısı için bir Akademi Ödülü aldı.

Eng : Her album ‘21’ sold over 3.4 million copies in the UK.
Tr: Albümü ’21’ İngiltere’de 3,4 milyon kopya sattı.

Eng : She has won many grammy awards.
Tr: Bir çok kez grammy müzik ödüllerini kazanmıştır.

Eng : She is one of the most popular singers right now.
Tr: O şu anda en popüler şarkıcılardan biridir.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir