Work and Travel Nedir – Work and Travel Amerika Hakkında Bilgiler

Work and travel programını, Amerikan hükümetinin gözetiminde yapılmakta olan dünyanın her yerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatillerini Amerika’da geçirip, İngilizce öğrenmelerini sağlayan bir öğrenci değişim programıdır. Word and travel yaparken öğrenciler, farklı kültürlere ortak olup, İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda para kazanabileceklerdir. Amerika’yı gezmeye gelmiş bir turist konumundan çıkıp, sanki içinden biriymiş gibi yaşamanızı sağlayan bir programdır. Bütün bunların yanında dönerken de cebinizde bir miktar para olacağını belirtmek isteriz. Bu parayla öğrenciler genellikle çevredeki yakın şehirleri ve ülkeleri gezmek için değerlendirmektedir.
Work and travel sayesinde unutulmaz bir yaz tatili yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Çoğu öğrenci bu program sayesinde ilk kez yurt dışına çıkmakta, ilk kez bir işi olmakta, ilk kez bir sorumluluk alabilmektedir. Bu şekilde iş sorumluluğu alarak, daha olgunlaşmış ve tecrübe edinmiş olacaksınız. Ailenizden kilometrelerce uzakta ilk kez kendi sorununuzu kendiniz çözmeyi öğrenecek ve özgüveninizi oldukça geliştireceksiniz.

Work and travel ne kadar kazanırım ?

Work and travel programlarında öğrenciler aylık olarak, 900-1500 USD kazanabilmektedir. Ülkede kendiniz için gerekli olan yaşam ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve Amerika’yı dolaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda çalışırken dünyanın her yerinden çok sayıda arkadaş edinebileceksiniz. Bu şekilde sosyalleşerek tecrübe edinebilirsiniz. Amerika da geçireceğiniz yaz tatili sayesinde var olan İngilizce bilginizi pratiğe dökerek daha fazla geliştireceksiniz. Herkese öğrencilik hayatının bir döneminde bu deneyimi yaşamalarını tavsiye etmekteyiz.

Bu konuyla alakalı olarak şu yazılarımıza da göz atabilirsiniz :
Erasmus Başvurusu Nasıl Yapılır,Erasmus Bursu Nedir
Yurtdışında Üniversite Okumak
Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir