Vatan Sevgisi Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

Bu yazımızda Vatan Sevgisi Sizin İçin Ne İfade Ediyor? sorusunu cevaplayacağız. Vatan kelimesinin sizde çağrıştırdıklarından yola çıkarak vatan sevgisi konulu bir konuşma yapınız.

Vatan Sevgisi Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğruna ölen varsa vatandır. Vatan sadece bir toprak parçası değildir. Bizim vatanımızın toprakları kanla sulanmıştır. Vatan üstünde kıymetini bilen millet varsa vatandır. Bu yüzden vatanımızın değerini iyi bilmeli ve bunun önemini gelecek nesillere daima aktarmalıyız. Bu vatan uğruna şehit olan atalarımızın bu toprakları savunmak için ne kadar zorlu şartlar altında neler başardığını gelecek nesillere ilmek ilmek işlememiz gerekiyor.

Vatan kan değmiş toprak parçasıdır. Vatan bir destandır. Kalbimizin attığı yer özgürce soluğumuz havadır. Vatan, özgürlük ve bağımsızlık için gözünü kırpmadan canlarını veren Mehmetçiğimizin yattığı yerdir. Vatan üzerinde yaşadığımız bu mukaddes topraklardır. Vatanımızı daima sevelim ve koruyalım.

Bu bayrak öyle bir bayraktır ki; İçinde ”Vatan” vardır, dökülen ”Kan” vardır, iki cihan vardır, ”Din” vardır, ”İman” vardır!

Bu konu ile ilgili olarak dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Vatan ve Vatanseverlik İle İlgili Atatürk Sözleri
Bayrağımızın ve İstiklal Marşımızın Önemi ile İlgili Kompozisyon
Bayrak Özgürlük Milli Mücadele Cesaret Fedakarlık Vatanseverlik Gazilik Şehitlik İle İlgili Şiir
Milli Mücadele Günlerinde Yaşasaydınız, Vatanımızın Kurtuluşu İçin Hangi Alanda Neler Yapmak İsterdiniz?
Dumlupınar Şehitliğini ziyarete gittiğinizi düşününüz. Şehitlerimize duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir