Oyuncak İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda  Oyuncak İle İlgili Kompozisyon örneği paylaşacağız.

Oyuncak İle İlgili Kompozisyon

Zaman çok şeyi değiştirdi. Değişmeyen tek şey oyuncukların çocuklara verdiği ilham ve mutluluk. Çocukların rüyalarını süsleyen, hayallerini, arzularını kim bilir belki de ailelerine bile anlatamadıkları o küçük ve masum sırlarını anlattıkları oyuncuklar özenerek tek bir parça haline getiriliyor. Sevimli kahramanlar, palyaçolar, ayıcıklar ve niceleri…

Oyun, çocuğun en ciddi uğraşı aslında çocuklar tıpkı yetişkinler gibi marifetlerini oyuncaklarla sergiliyorlar. İçinde yaşadıkları dünyayı, sevgilerini, kıskançlıklarını mutluluk ve düş kırıklıklarını kimi zaman kendi içlerindeki çatışmaları ifade ediyorlar.

Oyuncak gerçeğin ta kendisi hatta geleceğe açılacak bir kapı. Her oyuncak ardı arkası gelmeyecek bir hikaye. Her hikaye aslında geçmişle gelecek arasında yol olan soluksuz bir dönme dolap. Sağlıklı yarınların sağlıklı bireylerini yetiştirmek içinde oyuncaklara çok ama çok ihtiyaç var. Tabi ki ilk şart en başta o nesnelerin sağlıklı üretilmiş olmalarıdır.

Çocukların sağlığı açısından oyuncakların sağlıklı ortamlarda sağlıklı malzemelerden ve yan etkiler üretmeyen malzemelerden üretilmesi çok önemlidir. Oyuncakların kumaş seçiminde de aynı titizlik gösterilmelidir. Ülkemizde bu konuda bilinçli ülkelerden bir tanesi.0-3 yaş grubu çocukların oynadığı oyuncaklar tüy vermeyen malzemelerden üretilmelidir.

İlginizi çekebilecek diğer yazımız:

Oyun ve Oyuncak Konulu Hikaye

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

One Comment on “Oyuncak İle İlgili Kompozisyon”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir