İyilik Ve Sevgi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda İyilik Ve Sevgi İle İlgili Kompozisyon örneği paylaşacağız.

Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti.
Sevgi neydi? Sevgi sahip çıkan dost , sıcak insan eli, insan emeğiydi.

Sevgi ve İyilik bütün dinler tarafından öğretilen bir şeydir. Sevgiyi verdiğimizde, koşulsuz olarak vermeyi seçelim. Koşulsuz sevgiye sahip olmak kendine saygıyla başlar. En başta sevmeli ve saymalıyız. Yapmak istediğimiz şeyi yapacak kadar iyi olduğumuzu biliyorsak, benlik ve öz saygıya sahip olabiliriz. Kiminle olmak istediğimize her an karar verir ve harekete geçebiliriz. Eğer daha sevecen olmayı seçersek, sevgi dolu iyilikle başlayabiliriz.

Sevgi dolu iyilik, başkalarıyla olan ilişkilerimi tanımlayabilir. Sevecenlik zorlu durumlarda çok olumlu bir araç olabilir. Her birimizin sınırsız sevgi ve şefkat için kapasitesi var. Sınırsız sevgi ve şefkat için kapasitemiz derinlerde gömülü. Çok derin, bazen hiç hissetmiyoruz. Sevgi acıyı azaltmaya ve mutluluğu arttırmaya yardımcı olur. Bir atasözümüzde de şöyle der: İyilik et denize at, balık bilmezse halik bilir.(Sen iyiliği yap kul bilmezse Allah bilir anlamında.)

İyilik yap denize at onlar birike birike bir iyilik adası meydana getirirler. Deniz fırtınalı olur. Fırtınadan kurtulmak isteyenler o adaya sığınıp biraz soluklanırlar. İyiliklerimizi denize atalım. İyilik adalarını çoğaltalım. Şunu hayal edelim bu adalardan biri günün birinde o kadar genişler ki bütün dünya gezegenini kaplar hale gelir. Bizler bu hayalle yaşayalım.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir