İnsanlığa Yararlı Bir İcat Yapmanız Gerekirse Neyi İcat Etmek İsterdiniz?

İnsanlığa hizmet yapmak gerçekten çok önemlidir. Bu sayede hem insanlara faydalı olursun hemde sizden sonra isminiz hep yaşar. Bu yazımızda İnsanlığa Yararlı Bir İcat Yapmanız Gerekirse Neyi İcat Etmek İsterdiniz? sorusunu cevaplayacağız.

İnsanlığa Yararlı Bir İcat Yapmanız Gerekirse Neyi İcat Etmek İsterdiniz?

İnsanlar farklı ülkelere gittiğinde veya kendi ülkesine gelen turistlerin dillerini konuşamadığı için iletişim kuramazlar. Bu iletişim eksikliği bizim farklı kültürdeki insanlarla kaynaşmamızı engelliyor. Bunun dışında sevdiğimiz yabancı uyruklu bir kişinin (yazar, oyuncu, şarkıcı, sporcu) verdiği demeçleri, röportajları anlayamayız. Bunun gibi bir çok örnek verebiliriz. Kısaca bu durum en büyük sorunlardan bir tanesi.

Hemen hemen her insan seyahat etmeyi sever. Farklı yerler görmeyi, farklı kültürler keşfetmeyi, farklı insanlarla tanışıp sohbet etmeyi ister. Her insan farklı bir kültüre ilgi duyar. Örneğin bazıları Kuzey Amerika’ya ilgi duyar orada bulunan Meksika, Küba, Kosta Rika gibi ülkeleri görmek keşfetmek ister. O insanlarla iletişim kurup sohbet etmek ister. Bazıları da soğuk bir bölge olan İskandinav Yarımadasını ziyaret edip oradaki insanlarla sohbet etmek isteyebilir. Bunlar ne kadar güzel düşünceler fakat bunların önünde bir engel var. Peki o engel nedir hiç düşündünüz mü?

Benim İcadım

Tüm bunları göz önüne alarak kesinlikle icadım özel çipler geliştirip bu çipleri insanların beynine yerleştirerek herkesin her dili konuşması sağlardım.  Bu sayede insanların o an istedikleri dili konuşabilir ve anlayabilir olurdu. Böylelikle o insanlarla konuşup sohbet etme, kültürlerini tanıma şansımız olurdu.

Bu konu ile ilgili dikkatinizi çekebilecek İcatlar adlı konumuza göz atabilirsiniz.
Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir