Dumlupınar Şehitliğini ziyarete gittiğinizi düşününüz. Şehitlerimize duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız.

Dumlupınar Şehitliğini ziyarete gittiğinizi düşününüz. Şehitlerimize duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız. Sizler için çok güzel bir mektup örneği hazırladık.

Aziz Şehitlerimiz

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimiz için yaptığınız fedakarlıklardan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugün bu topraklarda bizlerin, gülerek, koşarak oynamasında sizlerin çok büyük emeği var. Tüm zorlu şartlara rağmen bu güzel vatanı bizlere bıraktığınız için çok teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz sizleri saygı ve minnetle anıyorum.

Sizler etle kemiğin çeliğe karşı gelişini tüm dünyaya gösterdiniz. Düşmanlarımızın bin yıllık hayallerini yerle bir ettiniz. Yaşlı, genç demeden canlarınızı kefensiz toprağa verdiniz. Asla geri dönmeyi düşünmediniz. Benim aziz atalarım, kınalı koç yiğitlerim sizler batılıların bin yıllık hayallerini Ege Denizi’nin karanlık sularına gömdünüz. Özgürlük ve hürriyetimizi bizlere verdiniz.

Ey bu cennet vatan uğruna şehit olan atam sizlerin bize emanet ettiği bu toprakları sonsuza dek koruyacağımıza ve sizin bu toprak için yaptıklarınızı  ve tüm bunların önemini gelecek nesillere aktaracağımıza söz veriyoruz. Bu yurt sonsuza dek Türk yurdu olacaktır.

Sizleri çok seviyor ve sizleri tekrar saygı, sevgi, özlem ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun!

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir