Bilgisayar Oyunları Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl Etkiler? Adlı Konuşma

Bu yazımızda Bilgisayar Oyunları Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl Etkiler? sorusunu cevaplayacağız.

Bilgisayar Oyunları Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl Etkiler? Adlı Konuşma

Gelişen ve değişen teknolojinin neticesinde çocuklar artık zamanlarını sokakta oyun oynayarak değil bilgisayar oyunlarıyla geçiriyor. Peki bilgisayar oyunları bizler için faydalı mıdır?

Faydalı olan bilgisayar oyunları da var zararlı olan bilgisayar oyunları da var. Bu tamamen bizlerin kullanımıyla alakalı diyebiliriz. Ancak çevremize baktığımızda çoğu kişinin daha çok zararlı oyunlarla vakit geçirdiğini hatta bağımlı hale geldiğini görüyoruz. Bu tür oyunlar kişilik bozukluğu, şiddete eğilim, sosyalleşme, içine kapanıklılık, kaygı, depresyon gibi bir çok soruna yol açıyor. Bilgisayar oyunlarıyla çok fazla vakit geçiren bireyler derslerine iyi konsantre olamaz çünkü aklı hep oyundadır.

Eğer oyun oynamak istiyorsak daha çok zeka, kişisel gelişim, beceri tarzında oyunlar oynamalıyız. Bu oyunların bizlere olumlu yönleri olur. Bizim gelişimimize faydası olacak şeylerle ilgilenmeliyiz. Aksi taktirde bizi ruhsal ve bedensel olarak etkiler. Buda günlük yaşamımızda, derslerimizde, ailemizle olan ilişkilerimizde sorunlar yaratır.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir