Arkadaşlarınızın Davranışları Sizi Nasıl Etkiler

Bu yazımızda arkadaşlarınızın olumlu ve olumsuz davranışları sizi nasıl etkiler? sorusunu örneklerle detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Arkadaşlık, arkadaşlar yaşamımızın bir parçasıdır. Arkadaşlık dostluk, sevgi, iyilik, paylaşmak birbirine yardım etmek, iyi ve kötü gününde yanına olmaktır. Arkadaşlık her şeydir.Eğer iyi arkadaşların varsa şanslısınız demektir. Çünkü kötü arkadaşlar sizi her anlamda olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden arkadaş seçerken çok dikkatli olmalı iyi niyetli, yalan söylemeyen insanlarla arkadaşlık  yapmalıyız. Arkadaşlarımızın davranışları sizi nasıl etkiler sorusunu örneklerle iyice kavrayacaksınız.

Arkadaşlarımızın Davranışları Sizi Nasıl Etkiler?

Kötü Arkadaşlar Sizi Nasıl Etkiler
Okulda devamlı yalan söyleyen bir kişiyle arkadaşlık kurarsanız sizde zamanla yalan söylediğinizi fark edecek ve yalan söylemek sizde gayet normalmiş gibi bir hal alacak.  Derslerine hiç çalışmayan, ödevlerini yapmayan sorumsuz insanlarla arkadaşlık kurarsanız zamanla sizde onlar gibi olabilirsiniz. Yalan söylemeye alışırsanız bu hayatınız boyunca devam edebilir ve ileride sizi büyük sorunlarla karşı karşıya getirebilir. Dinimiz yalanı yasaklamıştır. Atalarımızda yalan ile ilgili  yalancının mumu yatsıya kadar yanar sözünü söylemiştir.

İyi Arkadaşlar Sizi Nasıl Etkiler
Okulda yalan söylemeyen, dürüst kişilerle arkadaşlık kurarsak onların iyi davranışlarını kendimize örnek alırsak bizde onlar gibi olabiliriz. Derslerine çok iyi çalışan bir arkadaşınız olduğunu düşünün. O sürekli derslerine çalışıyor ve başarılı oluyor bende derslerime çalışıp başarılı olacağım derseniz bu arkadaşınız sizi olumlu yönde etkilemiş olur. Verilen görevlerini yerine getiren sorumluluk sahibi kişilerle arkadaşlık kurarsak bizde tıpkı onlar gibi oluruz.
İyi ve kötü arkadaşların bizleri nasıl etkilediğini örneklerle anlatmış olduk. Konuyu iyice kavradığınızı düşünüyoruz. Arkadaşlık kavramı çok önemlidir. Arkadaşlarımızın davranışları sizi nasıl etkiler öğrenmiş oldunuz.

Unutmayın: Arkadaş var güle götürür, arkadaş var çöplüğe götürür.
Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir