Altın Kelebek Ödülleri’nin Sunucusu Ayça Ayşin Turan Kimdir

44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu gece (10 Aralık 2017) sahiplerini buluyor.Zorlu PSM’de düzenlenecek gecede En İyi Dizi,En İyi Kadın Oyuncu,En İyi Erkek Oyuncu,En İyi Yönetmen,En İyi Senarist gibi bir çok ödül sahibini bulacak.Cem Davran ile birlikte gecenin sunuculuğunu yapan Ayça Ayşin Turan kimdir ?

Altın Kelebek Ödülleri’nin Sunucusu Ayça Ayşin Turan Kimdir

Ayça Ayşin Turan , 25 Ekim 1992 İstanbul doğumlu oyuncudur.Babası Faslı,annesi Türk olan güzel ve başarılı oyuncu bu durumun ona bir çok kültürü bir arada tanıma şansı verdiğini söylüyor.8 yaşında oyuncu olmaya karar veren  Ayça Ayşin Turan, kendini şöyle anlatıyor :
Oyunculuk, eve gelen misafirlere hazırlanan akşam gösterilerinden ilkokul 2. Sınıfta başlayan amatör küçük tiyatro oyunlarına kadar gitti. Lise yıllarında okulda tiyatro kolunun kurulmasına öncülük edip, birçok tiyatro eserinin izleyici karşısına çıkmasına ön ayak oldum. Amatörce bu uğraşlar bana yeterli gelmeyince ilk hocam olan ve Avustralya Actor stüdyoda hocalık yapmakta olan Ferit Selçuk’un Türkiye’ye gelmesini fırsat bilip kendisinden oyunculuk ve kamera önü oyunculuğu dersleri aldım.Şehir tiyatrolarından sözleşmeli oyuncu olarak davet almış olsamda hem okul, hem de kendi tiyatro ekibim nedeniyle buna fırsat bulamadım. Ve ardından okulun bitmesiyle İstanbul serüveni başladı. Avcılarda bölge tiyatroda oyunculuk eğitimi ve oyunlarda görev aldıktan sonra birçok özel ve belediye tiyatrosunda çocuk ve büyük oyunlarında oynadım. Bir dönem gerekli koşullar nedeniyle Kuşadasına dönüş yapınca Belediye adına tiyatro kurulmasına ve oyunlar çıkarılmasına öncülük edip drama dersleri verdim. İstanbul’a tekrar döndüğümde Gönül Ülkü- Gazanfer Özcan Tiyatrosunda eğitim aldım ve orada eğitim grubuyla bir oyunda oynadım. Tekrar özel tiyatrolarda ve en son Fatih Belediye tiyatrosunda çalıştıktan sonra tiyatroya ara verip tv ve sinema kariyerime başladım.

Ayça Ayşin Turan’ın Yer Aldığı Dizi Ve Filmler :

Meryem (2017) Dizi (Meryem Rolünde)
Altınsoylar (2016) Dizi (Burcu Rolünde)
Sevimli Tehlike (2015) Sinema Filmi (Zeliş Rolünde)
Karagül (2013-15) Dizi (Ada Rolünde)
Dinle Sevgili (2011) Dizi (Gülfem Rolünde)


Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.