Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Saç yağlanması bazı kadınlarda çok büyük bir problem haline gelmektedir. Her gün saçınızı yıkama ihtiyacı duymak özellikle kış günlerinde bir işkence haline dönüşür. Özellikle düz saçlarda, kıvırcık saçlara göre kendini daha fazla belli etmektedir. Saçın yağlanmasının üç tane sebebi vardır. Bunları hormonel değişiklikler, her bir saç kökünüze bağlı olan yağ bezelerinin normal saçlara göre daha fazla yağ üretiyor olması, şampuan ve saç bakım ürünlerini doğru seçmek olarak sıralayabiliriz. Sizlere bu yazımızda yağlı saçlar için tavsiyeler konusunda bilgilerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

• Saçlarınızı Sık Yıkamayın

Saçlarınızı temiz olması adına sık bir şekilde yıkamak saçın yapısını etkileyeceği için çok daha hızlı yağlanmasına neden olmakta. Sık yıkama durumunda saç derisi kuruduğu için daha fazla yağ salgılama isteği ortaya çıkmaktadır. Sizde saçınızı sık yıkamaya alıştırırsanız, daha çok yıkama gereği hissedeceksiniz. Sonuç olarak saç yağlandıkça yıkanır, yıkandıkça yağlanır kısır döngüsünün içinde kendinizi bulacaksınız. Bu durumu ortadan kaldırıp daha yağsız bir saça sahip olmak istiyorsanız saçınızı sık yıkamaktan vaz geçin.

• Saç Kremli Şampuan Tercih Etmeyin

Şampuanın içerisinde bulunan saç kremi sayesinde saçınız daha parlak ve yağlı gözükecektir. Zaten yağlanmaya istekli olan saçınızı birde kremli bir şampuanla yıkarsanız sonuçtan hiç memnun kalmayacaksınız. Saçınızın yağlanmaması için doğru şampuan seçmelisiniz. Yağlı saçlara özel olarak üretilmiş şampuanlar sayesinde saçınız daha az yağlanacaktır.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.