Timsah İngilizce ve Türkçe Tanıtımı

Timsahlar, milyonlarca yıldır gezegenimizde yaşayan mükemmel avcılardır. Bir timsah sudan fırlayıp avını yakaladığı an kaçış hemen hemen imkansızdır. Bu keskin dişler gezegenin en güçlü çenelerinden birine bağlı. Bir Nil timsahının ısırışı 1.1 tonluk ezici bir kuvvet uygular. Büyüklüğü göz önüne alınırsa büyük beyaz köpekbalığınkinden fazladır. Ancak büyük beyaz köpekbalığının aksine o avını canlı halde parçalamaz. Güçlü çenelerini avını boğmaya yetecek bir süre suyun altında tutmak için kullanır. Bu çeneler 225 kg ağırlığındaki bir hayvanı yere devirebilmesini sağlar. Bu yazımızda Timsah İngilizce ve Türkçe hakkında detaylı bilgi sahibi olacağız. Timsah İngilizce ve Türkçe Tanıtımı, İngilizce Timsah Hakkında Bilgiler, Timsah İngilizce Özellikleri

Timsah İngilizce ve Türkçe Tanıtımı

Crocodiles belong to the reptile family. Crocodiles live in warm, tropical climates. Crocodiles are a fascinating species of animal that has walked the Earth for millions of years. The physical characteristics of crocodiles make them good predators. With their sharp teeth, strong jaws, swimming abilities, and hunting skills, they are excellent hunters.

Timsahlar sürüngen ailesine aittir. Timsahlar sıcak, tropik iklimlerde yaşarlar. Timsahlar, dünyayı milyonlarca yıldır gezen büyüleyici bir hayvan türüdür. Timsahların fiziksel özellikleri onları iyi bir avcı yapar. Keskin dişleri, güçlü çeneleri, yüzme yetenekleri ve avlanma yetenekleriyle mükemmel avcılardır.

Even though crocodiles seem like they would be slow, they can move really fast on land and in the water. Crocodiles mostly eat food that is found in tropical climates, like fish, frogs, birds, reptiles, and other small animals. Some kinds of crocodiles are able to hunt larger types of animals such as deer, wild boar, and even buffalo.

Timsahlar yavaş olacak gibi görünseler de, karada ve suda çok hızlı hareket edebilirler. Timsahlar çoğunlukla balıklar, kurbağalar, kuşlar, sürüngenler ve diğer küçük hayvanlar gibi tropik iklimlerde bulunan yiyecekleri yerler. Bazı timsah türleri geyik, yaban domuzu ve hatta bufalo gibi daha büyük hayvan türlerini avlayabilir.

Bu konu ile ilgili olarak dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İngilizce ve Türkçe Kaplan Tanıtımı
İngilizce ve Türkçe Köpek Tanıtımı

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir