Survivor Şampiyonları – Survivor Tüm Kazananları (2005-2017)

Sunuculuğunu ve yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı Survivor yarışmasının geçmişten günümüze (2005-2017) şampiyonları ve onlar hakkında kısa bilgiler yazımızda.

Survivor yarışması ülkemizde çeşitli kanallarda yayınlandıktan sonra programın yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı’nın tv 8 kanalı satın almasının ardından tv8 ekranlarında yayınlanmaya başladı.Tv 8 ve tv 8,5 kanallarında yarışma ile ilgili programlarda yapıldı.Ülkemizde çok sevilen survivor yarışması reytinglerde hep liderliğini korudu.2005 yılında başlayan survivor  yarışmasının geçmişten günümüze kazananları kimler olmuş göz atalım.

Survivor 2005 : Uğur Bektaş

Arka Sokaklar dizisinden tanıdığımız Murat Komiser aslında Survivor yarışmasını kazandıktan sonra adını duyurdu.O yıl ilk kez yayınlanan yarışmayı Acun Ilıcalı sunmuyordu.

Survivor 2006 : Derya

2006 yılında Survivor Türkiye – Yunanistan’da yarışmayı 50 yaşındaki Derya Durmuşlar kazandı.Finalde genç ve güçlü Yunan rakibini dize getiren Derya büyük ödülü kazanmıştı.Derya , 2011 yılında geçirdiği motosiklet kazasının ardından hayatını kaybetti.Acun Ilıcalı onu her fırsatta anıyor.

Survivor 2007 : Taner Özdeş

Taner Özdeş,2007’deki Survivor Aslanlar – Kanaryalar’da birinci olup büyük ödülü kazanmıştır.2015 yılında ki All star’da tekrar yarışma fırsatı bulan Özdeş,pek başarılı olamadı.

Survivor 2010 : Merve Oflaz

Survivor Kızlar – Erkekler yarışmasının galibi Oflaz,aynı zamanda yarışmanın tek bayan kazananı olmuştur.Yarışmanın ardından çeşitli dizi ve reklamlarda rol almıştır.Şuanda Arka Sokaklar dizisinde rol almaktadır.

Survivor 2011 : Derya Büyükuncu

Survivor Ünlüler – Gönüllüler adı altında ilk kez yayınlanan Survivor’ın birincisidir.Milli yüzücü olan Büyükuncu finalde Nihat Doğan’ı gerisinde bırakarak şampiyon olmuştur.

Survivor 2012 : Nihat Altınkaya

Nihat Altınkaya’yı ilk olarak yine yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Fear Factor adlı programda görmüştük.Fear Factor’de başarılı olamamıştı.Ama 2012 yılında Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında liderliği göğüsledi.

Survivor 2013 : Hilmi Cem İntepe

İlk olarak Yetenek Sizsiniz yarışmasında gördüğümüz Hilmicem 2013 Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında birinci oldu.Hızlı ve çevikliğiyle izleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştı.Hala bir çok Survivor takipçisine göre o en iyi erkek konumunda.Yarışmadan sonra çeşitli dizilerde rol aldı.

Survivor 2014 ve 2015 : Turabi Çamkıran

2014 ve 2015 şampiyonu Turabi , oyunlardaki büyük başarısıyla izleyiciler tarafından sevildi.Hem başarılı hemde izleyiciyi güldüren başarılı yarışmacı liderliği 2 kez göğüsledi.Survivor yarışmasının unutulmayacak isimleri arasına adını altın harflerle yazdırdı.

Survivor 2016 : Atakan Arslan

Avatar lakabıyla tanıdığımız Milli boksör Çağan Atakan Arslan o yıl yarışmanın kuşkusuz en dikkat çeken ismiydi.Gücüyle,hırsıyla,hızıyla ve azmiyle izleyiciler tarafından sevildi.Survivor yarışmasının unutulmayacak isimleri arasına adını altın harflerle yazdıran yarışmacılardan bir diğeri.Yarışmadan sonra Söz dizisinde rol aldı.

Survivor 2017 : Ogeday Girişken

Eser West’in yarışmadan diskalifiye olmasının ardından gönüllüler takımını ayakta tutan Ogeday Girişken’in finaldeki rakibi çok ciddi destekçisi olan Milli boksör Adem Kılıççı’ydı.Kılıççı ,Twitter’da adına açılan #hashtag’e 1 milyon + tweet atılan bütün anketlerde önde olmasına rağmen yarışmayı kazanamamıştı.Yarışmanın ardından bir çok kişi bu duruma tepki göstermişti.Acun Ilıcalı durum ile ilgili bir belge yayınlamıştı.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.