Şener Şen İngilizce ve Türkçe Hayatı

Bu yazımızda Türk Sinemasının yetiştirdiği en önemli oyunculardan biri olan Şener Şen’in İngilizce ve Türkçe hayatını paylaşacağız.

Şener Şen İngilizce ve Türkçe Hayatı

Şener Şen was born On 26 December 1941 in Adana. Şener Şen began acting in 1958 at the age of 17 as an amateur at the Yeşil Sahne Theater in Cağaloğlu. He worked as a teacher in Eastern Anatolia between 1964-1966. In 1966 he returned to the stage at the City Theater in Istanbul.
Şener Şen 26 Aralık 1941’de Adana’da doğdu. Şener Şen, 1958 yılında 17 yaşında Cağaloğlu Yeşil Sahne Tiyatrosu’nda amatör olarak rol aldı. 1964-1966 arasında Doğu Anadolu’da öğretmenlik yaptı. 1966’da İstanbul’daki Şehir Tiyatrosu’nda sahneye geri döndü.

He played with Kemal Sunal in movies such as ”Süt Kardeşler”, ”Tosun Paşa”, ”Kibar Feyzo” and ”Davaro” and created a memorable duo. In 1978, he received the Golden Orange for Best Supporting Actor. He received the Golden Orange Lifetime Achievement Award in 2004 and won his second Golden Orange for Best Actor. One of the best players produced in Turkey.

“Süt Kardeşler”, “Tosun Paşa”, “Kibar Feyzo” ve ”Davaro” filmlerinde Kemal Sunal ile oynadı ve unutulmaz bir ikili yarattı. 1978’de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Portakal aldı. 2004 yılında Altın Portakal Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü aldı ve En İyi Erkek Oyuncu dalında ikinci Altın Portakal ödülünü aldı. Türkiye’de üretilen en iyi oyunculardan biri.

Benim şahsi fikrim Şener Şen, Kemal Sunal ile birlikte Türk Sinemasının en önemli iki oyuncusu. Siz gençlerin bu iki değerli ismi bilmesi araştırması bizleri mutlu etti. Kesinlikle değeri bilinmesi ve unutulmaması gereken çok değerli isimler.

Dikkatinizi çekebilecek diğer yazımız:
Kemal Sunal’ın İngilizce ve Türkçe Hayatı
Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir