Özel Günlerde Çiftler İçin Gezilebilecek Yerler

Özel günlerde çiftler o günü daha fazla anlamlı hale getirmek için çeşitli aktivitelerde bulunmaktadır. Böylece o günü sürekli hatırlayabileceklerdir. Fakat çoğu çift özel günlerde ne yapacakları konusunda kararsız kalır. Bazıları baş başa kalabilecekleri evde plan yaparken, bazı çiftlerimiz ise gezerek o günü anlamlandırmak ister. Sizlere bu yazımızda özel günlerde gezilebilecek yerler konusundaki fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz.

#1) Galata Kulesi:


Eskilerden beri bilinen bir rivayete göre, galata kulesine ilk defa çıkan çiftler evlenmektedir. Bu rivayete inanan çiftler için eğer daha önce hiç galat kulesine çıkmamışlarsa, özel günlerinde bu deneyimi yaşamak harika bir fırsat olacaktır.

#2) Kız Kulesi:


Özel günlerde, kız kulesinde yapabileceğiniz bir kahvaltı veya akşam yemeği o güne farklı bir anlam katacağından emin olabilirsiniz. Manzara eşliğinde keyifli bir sohbet etmek kim istemez ki.

#3) Büyükada’da fayton ve bisiklet turu:


Yazları muhteşem güzelliğiyle bizleri büyüleyen bir yer.İsterseniz faytonla isterseniz bisikletle harika bir ada turu yapabilirsiniz.Alınmayın ama bisikleti daha çok gençlere öneriyoruz.Gezmenin yanı sıra muhteşem fotoğraflara imza atabilirsiniz.Muazzam manzaralar sizleri bekliyor.

#4) Edirne:


Mimar Sinan’ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Camii’ni siz hala ziyaret etmediniz mi ?Bu muazzam sanat eserini ziyaret ettikten sonra öğle yemeğinde Edirne’nin tadı damağınızda kalacak ciğerini tadabilirsiniz.Bitti mi ? Yemekten sonra hemen bisiklet kiralayıp Edirne Kent Ormanı’na doğru yol alın.He unutmadan Karaağaç’ada uğrayın.

#5) Kapadokya:


Listemizin olmazsa olmazlarından bir tanesi.Sizlerde gördükçe o büyülü manzaradan fotoğraflardan etkileniyorsunuz değil mi ? Şimdi sıra sizde.

#5) Yedigöller:


Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır.
Sessiz ve sakin bünyesi, güzel manzaraları, değişik arazi şekilleri, yürüyüş yolları, şelaleleri, çeşitli cinste bitki ve ağaçlarla süslü yamaçlarıyla piknik, dinlenme, fotoğraf çekme, spor yapma ve kamp kurma gibi rekreatif faaliyetler yapıl Ayrıca, 1 hektarlık alanda çadırla veya karavanla konaklama da yapılabilir. Parkın ziyarete en uygun zamanı nisan-kasım ayları arasıdır.

Hayır ben şehir dışına çıkamam diyorsanız :

#6) Yeşil alanlar:


Eğer özel gününüz, bahar veya yaz ayına denk geliyorsa, kapalı mekanlardan ziyade, kendinizi yeşil alanlara, ormanlara atmanız çok daha keyifli olacaktır. Sevgiliniz ile yapmış olduğunuz küçük bir piknik sepeti eşliğinde en yakın piknik alanına gidip piknik yapabilirsiniz.

#7) Sinema:


Özel günlerinden vazgeçilmezi olarak bilinen sinema, güne anlam katacaktır. Anlamlı ve özel bir film olmasına dikkat ederseniz yıllar sonra filmi tekrar izlediğinizde çok etkileneceksiniz. Çiftlere sinema biletini atmayıp, ömür boyu baktıkça o günü hatırlamalarını öneriyoruz.

Sizlerde yaşadığınız deneyimleri yorum olarak yazarak ziyaretçilerimize önerilerde bulunabilirsiniz.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.