Okul servisi hostes ücretleri

Artık okul servislerinde hostes olması zorunlu hale geldi.Okulların açılmasıyla birlikte öğrenci servislerinde çocuklarla ilgilenecek hosteslerde göreve başladı.Öğrencilerin, sabahları evden okula, akşamları okuldan eve gelmelerinde onlara yardım edecek onlarla ilgilenecek rehber ablaların maaşları ne kadar olacak ?

Okul servisi hostesi nasıl olurum ? Aranan Özellikler

Resmi olarak rehber personel için aranan özellik 20 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim mezunu olmak.
Türk Ceza Kanununun 103, 104, 109, 188, 190, 191, 227 ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 35 inci maddelerindeki suçlardan affa uğramış olsa bile hüküm giymemiş olmak.
Firmalar,tercihen çocuk gelişimi mezunu veya en az lise mezunu arıyor.Tabi bu durum firmadan firmaya değişebiliyor.Bunun dışında güler yüzlü çocukları seven,sigara kullanmayan bireylere öncelik veriyorlar.

Okul servisi hostesleri ne kadar ücret alıyor ?

Okul servis hostesleri günde genel olarak 1 saat gündüz,1 saatte akşam olmak üzere toplamda 2 saat çalışıyorlar.Tabi bu firmaya ve yere göre değişiklikler gösterebilir.Ücretleri ise 500-600 tl arasında bazı yerlerde 700 tl’ye kadar çıkabiliyor.

tags : okul servisinde çalışan bayanların maaşları ne kadar ?okul servis hostesleri ne kadar ücret alıyor,okul servis hostesleri ücretleri,öğrenci servisinde çalışan bayanların maaşları,öğrenci servislerinde çalışan rehberlerin ücreti,okul servisinde çalışmak istiyorum,öğrenci servisinde çalışma şartları nelerdir.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir