Öğretmen İle İlgili Kompozisyon (3 Tane)

Öğretmenler, günümüz uygarlığının temel taşlarıdır. Bu yazımızda Öğretmen İle İlgili Kompozisyonlar paylaşacağız.

#1) Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenlik fedakarlıktır, cefakarlıktır. Her şeyden önce öğrencisini düşünmek kendisini arka plana atmaktır. Öğretmenliğin güzel aynı zamanda da zor yanları vardır. Öğretmenliğin zor yanları çok sabırlı olmak, her konuda öğrenciyi anlayabilmek adına sabretmek. Güzel yanları ise sürekli onlarla birlikte olmak mutlu anlarına tanık olmaktır.

Öğretmenler yaşattığımız tüm zorluklara, eziyetlere karşı bize en ufak tavır almaz kin gütmez bizi küsmez. Zor zamanlarımızda yanımızda olup problemlerimize çözüm üretirler. Mutlu anlarımızda mutluluğumuzu paylaşırlar. Öğretmenlerin en mutlu anları bir şeyler başardığımızı görmektir. Onların gelişimimizde ve ileriye dönüp planlarımızda önemi büyüktür.

Öğretmenler bizimle bazen arkadaş bazen sırdaştır. Onlar yol göstericidir ve hayatımızda etkin bir rol oynarlar. Geleceğimizin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmenlere bağlıdır. Ülkesinin gelişiminde ve büyümesinde onlar önemli rol oynarlar. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk şöyle diyor :Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.

#2) Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler, günümüz uygarlığının temel taşlarıdır. Öğretmenler her şeyden önce birer eğiticilerdir. Öğrencileri, lider olabilmeleri, kendi işlerini yürütebilmeleri, başkalarıyla ilgilenebilmeleri veya önemli keşifler yapabilmeleri için gelecekteki yaşamları için gerekli olan bilgi, beceri ve düşünme ve çalışma biçimleriyle donatmaktan sorumludurlar. Öğretmenler etkin vatandaşlar yaratır. Öğrencilere ilham kaynağı olurlar.

Onların görevi yalnızca öğretmek değil, aynı zamanda çocukları daha iyi bir yarın için hazırlamaktır. Bir ulusun gelecekteki gelişiminde en büyük rolü öğretmenler oynamaktadır. Öyle ki bunu Mustafa Kemal Atatürk’te açıkça şu sözleriyle dile getirmiştir.

“Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.“

Mustafa Kemal Atatürk

#3) Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Bilgi ve eğitim, hayatta başarılabilecek her şeyin temeli oluşturmaktadır. Bir ülkenin kalkınmasında temel unsurdur. Öğretmenler, günümüz gençliğine eğitimin gücünü sağlayarak onlara daha iyi bir gelecek imkanı sunar. Toplumun her yönüne katkıda bulunurlar ve etkileri tüm hayatımızı etkiler. Öğretmenler, öğrencilerin ve dolayısıyla geleceğin çalışanlarının üretkenliğini ve yaratıcılığını artırır. Öğrenciler yaratıcı ve üretken olmaya itildiğinde, girişimci olmaları ve teknolojik ilerlemeler yapmaları daha olasıdır, bu da nihayetinde bir ülkenin ekonomik kalkınmasına yol açar.

Öğretmenler her çocuğun güçlü ve zayıf yönlerini görebilir ve onlara gerekli desteği sağlayabilirler. Öğretmenler, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için gelecek nesillere ilham verir. Aynı zamanda ilham ve motivasyon kaynağıdırlar.

Bu konu ile ilgili olarak dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Öğretmenlerin Öğrencilerin Kişisel ve Sosyal Gelişimlerine Etkisi

Ben Öğretmen Olsaydım İle İlgili Kompozisyon

“Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmende Öğrenciye Odur” Kompozisyon

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

One Comment on “Öğretmen İle İlgili Kompozisyon (3 Tane)”

  1. benim İşlerime yaradı AMA BİRA DAHA KISA OLSAYDI İYİ OLURDU ÇUNKÜ bu kısmı sadece girişte kullanacaktım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir