Muhammed Ali İngilizce ve Türkçe Hayatı

21 yıllık boks kariyerinde 56 maç kazanmış, boksu güçten çok bir zeka oyununa çevirmiş, milyonlarca insanın ilham kaynağı olmuş 20. yüz yılın en büyük sporcularından biri. Bir çok insana göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük boksörü. Bu büyük hikaye 12 yaşındayken bisikletinin çalınmasıyla başladı. Bu yazımızda Muhammed Ali İngilizce ve Türkçe Hayatını paylaşacağız. Muhammed Ali İngilizce ve Türkçe Hayatı, Muhammed Ali İngilizce Hayatı, Muhammed Ali İngilizce Biyografisi, İngilizce Bir Boksör Tanıtımı, İngilizce Sporcu Tanıtımı

Muhammed Ali İngilizce ve Türkçe Hayatı

Muhammad Ali was one of the greatest boxers of all time. He was born on January 17, 1942, in Louisville, Kentucky. Muhammed Ali joined a boxing club at a local gym to learn how to fight. Cassius wins gold at the Olympics in 1960. Upon returning home, Cassius was an American hero. He decided to turn to professional boxing.

Muhammed Ali, tüm zamanların en büyük boksörlerinden biriydi. 17 Ocak 1942’de Kentucky, Louisville’de doğdu. Muhammed Ali, dövüşmeyi öğrenmek için yerel bir spor salonunda bir boks kulübüne katıldı. Cassius, 1960 yılında Olimpiyatlarda altın madalya kazandı. Eve döndükten sonra Cassius bir Amerikan kahramanıydı. Profesyonel boks sporu yapmaya karar verdi.

Upon becoming a professional boxer, Ali had great success. Unlike many heavyweight boxers, Ali’s boxing style was based more on quickness and skill than power. Ali won the Heavyweight Boxing Championship three times.

Profesyonel bir boksör olduktan sonra, Ali büyük bir başarı elde etti. Birçok ağır boksörün aksine, Ali’nin boks stili güçten ziyade çabukluk ve beceriye dayanıyordu. Ali, 3 kez Ağır Siklet Boks Şampiyonasını kazandı.

In 1964, Ali converted to the religion of Islam. He first changed his name from Cassius Clay to Cassius X, but later changed it to Muhammad Ali. Muhammad Ali was diagnosed with Parkinson’s Disease in 1984, he has devoted much of his time to helping different charities and was awarded the Presidents Award for public services by Barack Obama in 2009. He died June 3, 2016. He was 74 years old.

1964 yılında, Ali İslam dinine geçti. Adını ilk olarak Cassius Clay’den Cassius X olarak değiştirdi, ancak daha sonra Muhammed Ali olarak değiştirdi. Muhammad Ali’ye 1984 yılında Parkinson Hastalığı tanısı kondu, zamanının çoğunu farklı hayır kurumlarına yardım etmeye adadı ve 2009 yılında Barack Obama tarafından kamu hizmetleri için Başkanlık Ödülü’ne layık görüldü. 3 Haziran 2016’da öldü. 74 yaşındaydı.

Ali has inspired millions worldwide. He gave people hope and proved that anyone could overcome insurmountable odds. He gave people courage.

Ali dünya çapında milyonlarca insana ilham verdi. İnsanlara umut verdi ve herkesin aşılması mümkün olmayan ihtimallerin üstesinden gelebileceğini kanıtladı. İnsanlara cesaret verdi.

Bu konu ile alakalı olarak dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Messi İngilizce Türkçe Hayatı
Cristiano Ronaldo İngilizce Ve Türkçe Hayatı
Lebron James İngilizce ve Türkçe Hayatı

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir