Kaplumbağaya Dikkat Et Ancak Kafasını Çıkarıp Risk Aldığında İlerleyebiliyor – Kompozisyon

Bu yazımızda Kaplumbağaya Dikkat Et Ancak Kafasını Çıkarıp Risk Aldığında İlerleyebiliyor sözü ile ilgili kompozisyon paylaşacağız.

Kaplumbağaya Dikkat Et Ancak Kafasını Çıkarıp Risk Aldığında İlerleyebiliyor – Kompozisyon

Risk alma süreci başarısızlığa yol açabilir, ancak bu bile zorluklardan çabucak iyileşme kapasitesini artırarak bizi daha iyi bir insan yapabilir. Risk almanın olumsuz tarafı, her zaman başarısız olma şansının olmasıdır. Fakat başarısızlık bizi daha güçlü ve daha esnek yapar. Karşımıza çıkan sorunlar karşısında daha güçlü durmamızı sağlar. Elbette başarısızlık, insanların bu riskleri almalarının önündeki en büyük engel fakat biz yine de denemeliyiz. Risk almak, zaman zaman başarısız olabileceğiniz anlamına gelse de, risk almazsanız hayallerinize ulaşamazsınız.

Bir şeyler yanlış gittiğinde size acı verebilir ki bu, insanların risk almaktan kaçmasının en büyük nedenidir. Ama başarırsanız hayatınızın daha anlamlı olabilir. Sonuç olarak hayatta bir kaplumbağa gibi olmamalıyız. Hiç risk almayıp kafamızı hep içeride tutarsak bir yol kat edemez yerimizde sayarız. Herkesin hayalleri ve tutkuları vardır. Siz bunları gerçekleştirmek istemiyor musunuz? O zaman kafanızı içeriye sokmayın. Hayallerinizin peşinden gitmek için risk alın.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir