“Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmende Öğrenciye Odur” Kompozisyon

Bu yazımızda “Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmende Öğrenciye Odur” sözü ile ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız. Bu yazı sayesinde bu sözün ne anlama geldiğini iyice anlayacaksınız.

Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmende Öğrenciye Odur

Heykeltıraşlar, bilgi ve birikimlerini kullanarak iç güzelliğini, zenginliğini taşlara yansıtıp güzel eserler ortaya çıkarmak ister. Öğretmenlerde tıpkı heykeltıraş gibi iyi öğrenciler yetiştirmek ister. Heykeltıraşların sanat eseri yaptığı heykeller ise öğretmenlerin sanat eseri de yetiştirdiği öğrencileridir.

Heykeltıraşlar, bilgi ve becerilerini ince işçilikle, emekle ve azimle taşlara, mermerlere işlerler. Öğretmenlerde heykeltıraşların taşları, mermerleri işlediği gibi öğrencilerini işlerler. Tüm bilgi ve birikimlerini onlara en iyi şekilde aktarmaya çalışırlar. Bilgili ve başarılı öğrenciler ortaya çıkarmak isterler ve bununla gurur duyarlar.

Bir heykeltıraşın yaptığı eser herkes tarafından bilinirse veya insanlar bu eseri kimin ortaya çıkardığını sorgularsa o heykeltıraş gurur duyar. Öğretmende toplumun yararına faydalı olan bir kişi yetiştirirse işte bu kişi benim öğrencimdi onu ben yetiştirdim deyip gurur duyar. Hem heykeltıraşların hemde öğretmenlerin hedefleri aynıdır. Ortaya iyi eserler çıkarmaktır.
İşte bu yüzden Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmende Öğrenciye Odur.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

One Comment on ““Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmende Öğrenciye Odur” Kompozisyon”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir