Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Nasıl Geçer

Göz altı morlukları özellikle bayanları oldukça rahatsız eden sorunlar arasında yer almaktadır. Düzensiz bir şekilde uyku, alkol kullanımı, stres veya bazı genetik faktörler nedeniyle göz altında morluklar oluşabilmektedir. Göz altı morlukları için en etkili çözüm olarak, oluşma nedenini ortadan kaldırmanızı önermekteyiz. Örneğin düzensiz bir uykuya sahipseniz, uykunuzu düzene sokmaya çalışmalısınız. Çoğu kadın göz altı morluklarından kurtulabilmek için güzellik ürünlerine tonlarca para yatırmaktadır. Bu ürünler içerisinde bulunan kimyasallar sayesinde farklı yan etkiler bulundurabilmektedir. Göz altı morluklarından kurtulmak için daha çok doğal yolları tercih etmenizi önermekteyiz. Göz altı morluğunun geçmesi konusuna oldukça işe yarayan bir maske tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

Nelere Dikkat Etmeliyim

Göz altlarımızı güneşten korumamız gerekiyor.Bunun nedeni ise en hassas,en bebeksi yerler göz altlarıdır.Özellikle yaz aylarında güneşlenirken göz altlarınızın yanmaması için gözlük kullanmakta fayda var.

Badem yağlı Limon Maskesi Tarifi

Cildin beslenmesini ve canlanmasını sağlayan, limon olarak bilinmektedir. İçeriğinde bulunan magnezyum ve kalsiyum sayesinde, cildi derinlemesine beslemektedir. Aynı zamanda ciltte yumuşaklık hissi vermektedir. Badem yağı da limon ile aynı etkiye sahiptir. Maskenin tarifinden kısaca bahsedecek olursak; 1 çay kaşığı badem yağı ile yarım çay kaşığı limon suyunu karıştırıp, maskenizi hazırlamanız mümkündür. Oluşan karışım homojen bir hal aldığında, göz çevresine ve altlarına masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 10 dakika bekledikten sonra ılık bir su yardımıyla durulayın. Dikkat etmeniz gereken nokta limon suyunu az kullanmanızdır. Aksi takdirde göz hassas bir bölge olduğu için tahrişe neden olabilir.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.