Erasmus Başvurusu Nasıl Yapılır,Erasmus Bursu Nedir

Avrupa birliğinin düzenlemiş olduğu, erasmus programı sayesinde Avrupa üniversitelerinin arasında gerçekleşen değişim desteklenmektedir. Okudukları üniversitede ilk yılını başarı ile bitiren öğrenci, erasmus programına kayıt olup en az 3 en fazla 12 ay yurt dışındaki bir üniversitede okuma şansını yakalayabilir. Bu şekilde farklı kültürleri görüp, işi ve kariyeri için oldukça iyi bir adım atma şansına sahip olmaktadır.
Erasmus programında 30 tane Avrupa birliği ülkesi ve bunların haricinde Türkiye, Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn bulunmakta.. Erasmus programı sayesinde öğrenciler kolaylıkla çeşitli üniversitelerde eğitimlerini tamamlayabilir.

Erasmus Başvurusu Nasıl Yapılır

Erasmusta başarılı olabilmek için iyi bir dil becerisine sahip olmak çok önemlidir. Belli bir ücret karşılığında, çeşitli belgeleri tamamlarsanız durumunda erasmusa gidememek için hiçbir sebep yoktur. Bunun için yapmanız gereken tek şey okuldaki derslerinizde başarılı olmak ve yeterli bir İngilizceye sahip olmaktır.

Erasmus Bursu Nedir

Erasmus hibesi çeşitli öğrencilere burs olarak verilmektedir. Avrupa birliği vatandaşları , Türkiye, Norveç, İzlanda, Lihtenştayn vatandaşları burstan faydalanabilir. Erasmus bursundan faydalanmanın şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;
• Üniversite öğrencisi olmak
• Üniversitede eğitim görülen bölümün ilk yılını başarı ile tamamlamak.
• Erasmus aracılığıyla gideceğiniz ülkenin öğrenim dilini biliyor olmak.
• Erasmus yapacağınız ülkenin ana dilini temel düzeyde bilmek.
• Buna benzer herhangi bir Avrupa birliği projesinden yararlanmamış olmak.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir