Bir Gezgin Olsaydınız Dünyanın Nerelerini Gezmek İstersiniz, Niçin? Konulu Kompozisyon

Bir Gezgin Olsaydınız Dünyanın Nerelerini Gezmek İstersiniz, Niçin? Konulu Kompozisyon adlı yazımızda sizler için güzel bir yazı hazırladık.

İlk hedefim Avrupa
Bir gezgin olsaydım önce atalarımızın yıllarca hüküm sürdüğü balkanları gezmek isterdim. Atalarımızın oralarda bıraktığı izleri yakından incelerdim. Şanlı tarihimizi solumak isterdim. Balkan ülkelerini bitirdikten sonra dünyanın en çok ziyaret edilen aşıklar şehri Paris’e gider oranın simgesi olan Eyfel Kulesine çıkar ardından da Louvre Müzesi’nde gezerdim. Fransa, Paris gezisinin ardından komşu ülke olan İtalya’ya geçip orada ilk olarak önemli bir geçmişi ve tarihi olan Roma’yı ziyaret ederdim. Avrupa’nın en soğuk ülkelerinden biri olan ve  bazı zamanlarda gecesi olmayan günlerin yaşandığı Norveç’i ziyaret ederdim. Muhteşem doğasıyla Avrupa’daki son seyahat noktam İsviçre olurdu.

Avrupa gezimi tamamladıktan sonra hedefim Kuzey Amerika!

Arjantin-Brezilya sınırında bulunan Iguazu şelalesiyle Amerika gezime başlardım. Brezilya’da Rio karnavalı katılıp doyasıya eğlenirdim. Arjantin ve Brezilya gezilerinin ardından son durağım Meksika olurdu. Dünyayı gezme planlarım var ve bu planların başında ilk hedeflediğim ülkeler bu şekildeydi.

Bir Gezgin Olsaydınız Dünyanın Nerelerini Gezmek İstersiniz, Niçin? Konulu yazımızı sizlerde kendinize göre düzenleyebilir bazı ülkeler ile ilgili bilgi edinip daha uzun bir şekilde yazabilirsiniz.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir