Altın Kelebek Ödülleri Kazananlar 2017 (Tam Liste)

Türkiye’nin en prestijli sinema,televizyon ve müzik ödülleri 44.Altın Kelebek ile sahiplerini buluyor.Bu muhteşem gecede şu kategorilerde ödüller verildi.: En İyi Dizi,En İyi Kadın Oyuncu,En İyi Erkek Oyuncu,En İyi Komedi & Romantik Komedi Dizisi,En İyi Komedi & Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu,En İyi Komedi & Romantik Komedi Dizisi Erkek Oyuncu,En İyi Yönetmen,En İyi Senarist,En İyi Dizi Müziği,En İyi Kadın Sunucu,En İyi Erkek Sunucu,En İyi Kadın Haber Sunucusu,En İyi Erkek Haber Sunucusu,En İyi Haber Programı,En İyi Gündüz Kuşağı,En İyi Spor Programı,En İyi Dizi Çifti,En İyi Yarışma,En İyi Pop Müzik Erkek,En İyi Pop Müzik Kadın,En İyi Müzik Grubu,En İyi Çıkış Yapan,En İyi Fantezi Müziği Kadın,En İyi Fantezi Müziği Erkek,En İyi Klip,Yılın Şarkısı,En İyi Youtuber,En İyi Proje (Müzik),En İyi Çocuk Oyuncu.

Buradan tüm ödülleri takip edebilirsiniz.Sürekli olarak güncelleniyor.

En İyi Senarist :

Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu – İçerde
Ethem Özışık – Poyraz Karayel
Ethem Özışık – Söz
Meriç Acemi – Kiralık Aşk
Nuran Evren Şit – Vatanım Sensin (Kazandı)

En Spor Programı :

90’A – Hıncal Uluç, Kemal Belgin, Serkan Korkmaz, Güven Taner
90+ Programı – Nebil Evren NTV
Beyaz Futbol – Ahmet Çakar, Sinan Engin, Ertem Şener – Beyaz TV
Stadyum – Ersin Düzen, Mustafa Denizli, Ali Gültiken – TRT (Kazandı)
Yüzde Yüz Futbol – Rıdvan Dilmen, Murat Kosova – NTV

En İyi Dizi :

Diriliş Ertuğrul – TRT1
İçerde – Show TV
Kalp Atışı – Show TV
Söz – Star TV
Vatanım Sensin – Kanal D (Kazandı)

En İyi Klip :

Çok Çok – Mustafa Nurdoğdu (Edis)
Oguzhan Koç (Küsme Aşka) Yönetmen: Bedran Güzel
Sen Olsan Bari – Serdar Börcan (Aleyna Tilki)
Ya Bu İşler Ne – Mabel Matiz, Anıl Can (Kazandı)
Yolla – Murad Küçük (Tarkan)

Yılın Şarkısı :

Ateşle Oynama – Sıla/Erol Evgin
Beni Çok Sev – Tarkan (Kazandı)
Çok Çok – Edis
Sen Olsan Bari-Aleyna Tilki
Yolla – Tarkan

EN İyi Pop Müzik Erkek

Buray
Edis
Murat Boz
Oğuzhan Koç
Tarkan (Kazandı)

En İyi Pop Müzik Kadın

Demet Akalın
Ece Seçkin
Hadise
Sezen Aksu (Kazandı)
Sıla

En İyi Çocuk Oyuncu

Alihan Türkdemir – Dolunay
Berat Efe Parlar – Güldüy Güldüy Show
Beren Gökyıldız – Anne (Kazandı)
Ebrar Demirbilek – Çocuktan Al Haberi
Efe Dadak – Çocuktan Al Haberi

En İyi Fantezi Kadın

Ebru Gündeş
Ebru Yaşar (Kazandı)
Kibariye
Sibel Can
Zara

En İyi Fantezi Erkek

Alişan
Hakan Altun
Koray Avcı (Kazandı)
Serkan Kaya
Volkan Konak

En İyi Kadın Sunucu

Esra Erol – Esra Erol’da – ATV
Evrim Akın – Çocuktan Al Haberi – SHOW TV (Kazandı)
Ezo Sunal – Güldüy Güldüy Show Çocuk – SHOW TV
Müge Anlı – Müge Anlı ile Tatlı Sert – ATV
Öykü Serter – İşte Benim Stilim – TV8

En İyi Erkek Sunucu

Acun Ilıcalı – Survivor, O Ses Türkiye – TV8
Ali İhsan Varol – Kelime Oyunu – teve2 (Kazandı)
Ali Sunal – Güldür Güldür Show – SHOW TV
Beyazıt Öztürk – Beyaz Show – KANAL D
Murat Yıldırım – Kim Milyoner Olmak İster – ATV

En İyi Komedi& Romantik Komedi Dizisi

Ateşböceği – Star TV
Dolunay – Star TV
Güldür Güldür Show – Show TV (Kazandı)
Kiralık aşk – Star TV
Şevkat Yerimdar – Fox

En İyi Komedi& Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu

Aylin Kontente – Güldür Güldür Show
Basak Parlak- Sevkat Yerimdar
Elçin Sangu – Kiralık Aşk
Hande Erçel – Aşk Laftan Anlamaz (Kazandı)
Nilay Deniz – Ateşböceği

En İyi Komedi& Romantik Komedi Dizisi Erkek Oyuncu

Barış Arduç – Kiralık Aşk
Burak Deniz – Aşk Laftan Anlamaz
Çağlar Çorumlu – Güldür Güldür Show (Kazandı)
Özgürcan Çevik – Şevkat Yerimdar
Seçkin Özdemir – Ateşböceği

En İyi Çıkış

Aleyna Tilki (Kazandı)
Bahadır Tatlıöz
Çağatay Akman
Feride Hilal Akın – Enbe – Bilir mi
Kalben

Azerbaycan’ın En Parlak Yıldızı

Röya

En İyi Dizi Müziği

Alpay Göltekin – Zeynep Alasya “Poyraz Karayel”
Alpay Göltekin – Zeynep Alasya Jenerik: Aydilge Sarp “Kiralik Aşk”
Atakan Ilgazdağ “Söz” (Kazandı)
Toygar Işıklı “İçerde”
Toygar Işıklı “Kara Sevda”

En İyi Yönetmen

(1 ve 2. Sezon) Çağrı Vila Lostuvalı, (3. Sezon) Osman Taşçı – Poyraz Karayel
Aytaç Çiçek – Kalp Atışı
Durul Taylan, Yağmur Taylan – Vatanım Sensin
Uluç Bayraktar – İçerde
Yağız Alp Akaydın – Söz (Kazandı)

En İyi Kadın Haber Sunucusu

Deniz Türe – ATV Gün Ortası
Gülbin Tosun – Fox
Jülide Ateş – Show TV Haber
Nazlı Çelik – Star Ana Haber (Kazandı)
Pelin Çift – Gündem Ötesi – TRT1

En İyi Erkek Haber Sunucusu

Ahmet Hakan – Kanal D Haber
Cem Öğretir – ATV Ana Haber – ATV
Erhan Çelik – TRT Ana Haber
Fatih Portakal – Fox (Kazandı)
İsmail Küçükkaya – Fox

En İyi Haber Programı

5N 1K – Cüneyt Özdemir – CNN Türk 20.00 (Kazandı)
Canan Barlas ile Gündem – A Haber 21.00
Halk Arenası – Yılmaz Özdil-Uğur Dündar – Halk TV 21.00
Kanal d ile Günaydın Türkiye 07.00
Son Durak – Melih Altınok – ATV 00.30

En İyi Gündüz Kuşağı

Arda’nın Mutfağı – TV8
Esra Erol’da – Atv
Gardırop Savaşları – Fox
Müge Anlı ile Tatlı Sert – ATV (Kazandı)
Survivor Panorama – TV8

En İyi Yarışma

Çocuktan Al Haberi – Show TV
Kelime Oyunu – teve2
Kim Milyoner Olmak İster – ATV
O Ses Türkiye – TV8
Survivor – TV8 (Kazandı)

En İyi Proje : Müzik

130 BPM Forte – Ozan Doğulu
50. Yıl Saygı Albümü – Zülfü Livaneli
Çeyrek Asır – Harun Kolçak (Kazandı)
Mirkelam Şarkıları – Mirkelam
Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları – Tuna Kiremitçi

En İyi Müzik Grubu

Athena (Kazandı)
Kolpa
Mfö
Seksendört
Zakkum

En İyi Kadın Oyuncu

Aslı Enver – İstanbullu Gelin (Kazandı)
Bensu Soral – İçerde
Burçin Terzioğlu – Poyraz Karayel
Öykü Karayel – Kalp Atışı
Serenay Sarıkaya – Fi

En İyi Erkek Oyuncu

Aras Bulut İynemli – İçerde
Burak Özçivit – Kara Sevda
Çağatay Ulusoy – İçerde
İlker Kaleli – Poyraz Karayel
Tolga Sarıtaş – Söz (Kazandı)

En İyi Dizi Çifti

Bensu Soral – Çağatay Ulusoy “İçerde”
Burçin Terzioğlu – İlker Kaleli “Poyraz Karayel”
Elçin Sangu – Barış Arduç “Kiralık Aşk”
Miray Daner – Boran Kuzum “Vatanım Sensin”
Öykü Karayel – Gökhan Alkan “Kalp Atışı”(Kazandı)

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir