8. Sınıf MEB Yayınları Sayfa 102 7. Etkinlik Cevabı

Bu yazımızda 8. Sınıf MEB Yayınları Sayfa 102 7. Etkinlik Cevabını paylaşacağız. Aşağıda serim bölümü verilen hikayeyi tamamlayınız. Hikayenize uygun bir başlık koyunuz.

Hikayemiz için iki uygun başlık var. İstediğinizi seçebilirsiniz. (Artık çok geç) veya (Geç kaldık.)

En çok da karanlıktan yakınıyordu çocuklar. Dünya çocuklar için güzel bir yerdi ve artık güzel olmaktan çıkıyordu. Bu nedeni ise biz insanlarız. Çünkü doğayı korumak için bir şeyler yapmadık. Küresel ısınma tehdidine karşı önlem almadık. Bilinçsizce dünyamızı kötülük ettik. Çocuklar üzgün bir şekilde olan biteni izliyordu. Çocuklar büyüklerine neden dünyamız bu hale geldi diye sorular soruyordu. Ama kimse suçun bizde olduğunu çocuklara söyleyemiyordu. Bilim adamları yaptıkları açıklamalarda artık yapacak bir şey yok. Önceden önlem almalıydık iş işten geçti diye açıklamalar yapıyordu. Bu durum sadece bizi değil tüm canlıları etkiliyordu. Bizim yüzümüzden o canlılarda büyük bir tehlikeyle karşı karşı kalmış durumdaydılar. Dünya adeta kaosa doğru sürükleniyordu.  Artık her şey için çok geçti. Tüm uyarılara rağmen hiç ciddiye almadık ve bu son artık kaçınılmazdı. Karanlık,  kapkaranlık bir dünyaya…

Sizlerde kendi yazdığınız hikayenizi yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz. Bu sayede diğer ziyaretçilerimizin de hikayenizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir