15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda 15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon örneği paylaşacağız.

15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon

Her türlü zorluğa göğüs geren milletimiz bu kez hiç beklemediği bir yerden, can evinden vurulmuştu. Devletin içine yuvalanmış hain paralel yapı mensupları millet iradesine darbe vurmak için harekete geçti. Milletin tankını ve tüfeğini milletin üzerine çevirdiler. Bu hainler, vatanımızın bekçisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücünü milli iradeye darbe vurmak için kullanmaya kalkıştı. Canlara kastetti. Gözü dönmüş bu hainler gazi meclisimizi bombaladı. Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemeye kalkıştı.

Ancak milletin söyleyecek bir sözü vardı.

Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımızın çağrısına cevap verdi. İradesine ve vatanına sahip çıkmak için meydanlara indi. Elinde dalgalandırdığı aziz bayrağı vatan hainlerine teslim etmedi. Tankların önüne yattı, kendisine doğrultulan namlulara göğüs gerdi. Gözünü kırpmadan gazi oldu şehit oldu. 16 Temmuz 2016’da demokrasiyi hiçe sayan bu vatan hainleri milli iradeye karşı koyamadı. Topla tüfekle başlattıkları saldırı, milletin cesaretine, milletin gücüne karşı koyamadı.

Tarih tekerrür etse de Türkiye şunu gösterdi. Türk milleti ve devleti bölünmez bir bütündür. Gönüller bir oldu millet meydanları terk etmedi. Hainlere fırsat daha vermemek için demokrasi nöbetine başladı. Destan yazan tek yumruk olan millet, yeni kapıdan dünyaya tekrar haykırdı. Demokrasi ve vatan bizim, irade bizim.

Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

 

Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir